fbpx

Contact

Angajam avocat stagiar

Candidatul ideal:

– membru in Baroul Bucuresti
– experienta minim 1 an in avocatura (de preferat in dreptul muncii)
– bune abilitati de operare PC: Microsoft Office, E-mail, Internet
– limba engleza – nivel avansat
– excelente abilitati de comunicare si relationare
– profesionalism, responsabilitate si constiinciozitate, atentie la detalii, spirit de echipa
– simt organizatoric, prioritizare şi gestionare a proiectelor simultan, rezistență la stress
– capacitate de lucru rapid si eficient si respectare a deadline-urilor
– disponibilitate deplasare in tara; permis conducere categoria B

Responsabilitati:

– sa participe la intalniri si sa asigure asistenta clientilor in diverse aspecte legate de dreptul muncii
– sa ofere consultanta in dreptul muncii
– sa redacteze documente aferente activitatii cabinetului
– sa ofere suport echipei de avocati
– sa asigure legatura cabinetului cu instanta
– sa reprezinte clientii repartizati in instanta, atat in Bucuresti cat si in tara

Beneficii:

– posibilitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de experti cu nenumarate succese in litigii de munca, precum si o vasta experienta in oferirea de consultanta specializata, in medierea conflictelor si negocierea unor clauze litigioase
– munca in cadrul unei echipe tinere si dinamice de profesionisti
– lucrul intr-o organizatie care incurajeaza dezvoltarea personala si profesionala
– stabilitate in munca si posibilitatea de promovare

CV-urile insotite de scrisoarea de intentie se pot trimite la adresa office@vasiliumiclea.ro, cel tarziu pana la data de 15.07.2015. Numai candidatii care indeplinesc criteriile mentionate vor fi contactati.

Comments

comments

Apelează